Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska
Forum miłośników średniowiecznych fortyfikacji (zał. 05 Lis 2007)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oświadczyny na zamku - pomoc w znalezieniu zamku ;)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna -> Czas wolny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
d300
Dworny


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 4

PostWysłany: Nie Gru 27, 2015 5:39 pm    Temat postu: Oświadczyny na zamku - pomoc w znalezieniu zamku ;) Odpowiedz z cytatem

Hej,
jestem w związku z dziewczyną, której jednym z zainteresowań są romanse historyczne przez co uwielbia zamki. Chciałbym się jej oświadczyć i wydaje mi się, że zamek byłby odpowiednim miejscem Smile Chciałbym to zrobić na jakiejś wieży zamkowej,z którego byłby ładny widok o wschodzie Słońca.

Obecnie mieszkamy w Krakowie i fajnie, gdyby ten zamek(może być również zamek zamieniony w hotel) był w okolicach Małopolski / Śląska(tylko tu jest lekki problem, że kilka już odwiedziliśmy i ponowne odwiedzenie może być lekko podejrzane) lub za dolną granicą Polski (Czech/Słowacja), jednak troszkę dalszy wyjazd również wchodzi w grę (cała Polska czy Niemcy przy granicą z Polską).

Czy ktoś z Was zna zamek/hotel(tzn. zamek zamieniony na hotel czy tam restaurację - ale żeby można było zrobić to na wieży, bo przy stoliku nawet w zamku odpada), który mógłbym do tego czynu wykorzystać?


___
Nie wiedziałem na którym podforum założyć ten temat - jeśli wybrałem zły dział to przepraszam i proszę admina o przeniesienie do odpowiedniejszego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Becik
Rada Królewska


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 11815
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 28, 2015 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hotele zamkowe są opisane w dziale hotelowym na forum, może sam tam coś znajdziesz dla siebie ciekawego.
Chcesz się oświadczyć o wschodzie słońca? Niewiele jest "czynnych" zamków, które maja otwarte wieże o tej godzinie ale to kwestia dogania z właścicielem. I czy koniecznie musi to być wieża?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
d300
Dworny


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 4

PostWysłany: Pon Gru 28, 2015 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie niekoniecznie musi być to wieża, generalnie chciałbym żeby to było miejsce której jej by się spodobało ale tak jak napisałem wyżej nie chciałbym żeby to było "przy stole" bo wyczai a chciałbym żeby to była niespodzianka. Jeśli masz propozycję w jakiej innej części mógłbym to zrobić to byłbym wdzięczny za podzielenie się opinią.
O wschodzie słońca też słuszna uwaga Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Becik
Rada Królewska


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 11815
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to miałaby być ruina z wolnym dostępem o każdej porze dnia czy nocy, (ew. nocleg gdzieś w pobliżu), czy zamek odrestaurowany z hotelem typu Pszczyna czy obiekt bardziej muzealny (typu Ogrodzieniec, Bobolice).

Z takich wypasionych poleciłbym Krasiczyn
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
d300
Dworny


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sob Sty 02, 2016 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda z tych opcji byłaby ok Smile
Podpytałem dziewczynę na temat tego obiektu* i niezbyt się jej podoba - tzn. jest zbyt ładnie odrestaurowany i "trochę sztuczny". No z tego generalnie wynika, że najlepsze byłyby ruiny albo zamek odrestaurowany do pewnego stopnia - np. byliśmy w Ogrodzieńcu czy Będzinie i oba obiekty się jej podobały.

Przeglądając forum spodobał mi się zamek chojnik i według dziewczyny jest spoko. Mógłbyś doradzić ewentualne dwie-trzy alternatywy w stylu, które spasowałyby jej?

* - oczywiście w sensie zwiedzania(bo wybieramy wspólnie) a nie oświadczyn Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Becik
Rada Królewska


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 11815
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 02, 2016 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chojnik jest ok, tym bardziej, ze można tam przenocować, nie zapomnij wtedy wcześniej zadzwonić do hotelu, powiedzieć co i jak, żeby Ci zostawili klucze na wieżę.

Zobacz jeszcze zamek Morąg, krzyżacki, znajomy jest właścicielem i można tam przenocować w prawdziwych, średniowiecznych warunkach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
d300
Dworny


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okej, to prawdopodobnie wybiorę jeden z dwóch zamków z większym wskazaniem na Chojnik. Teraz tylko czekać na jakieś wolne i ładna pogode.

Dziękuje za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna -> Czas wolny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum