Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska
Forum miłośników średniowiecznych fortyfikacji (zał. 05 Lis 2007)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

XI Turniej o Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego, 2008

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna -> Co, gdzie, kiedy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Woj
Hojny


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 57

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 11:21 pm    Temat postu: XI Turniej o Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego, 2008 Odpowiedz z cytatem

XI Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana Zamku Ogrodzienieckiego, Ogrodzieniec 02-03.08.2008

Na turniej, a właściwie jego zakończenie, dotarłem w niedzielę. Dwa ostatnie punkty programu to pokazy: różnych zabaw i gier wojów oraz pokaz rycerzy konnych. Wojowie prezentowali rozrywki którym się oddawali we wczesnym średniowieczu. Przeważnie zaczynało się od ustawienia się w kręgu. Później jakiś woj wychodził na środek i wyzywał innego na pojedynek, albo tworzyli pary, a zwycięzcy walczyli między sobą (taki system pucharowy). W najbrutalniejszej wersji wszyscy walczyli ze wszystkimi bez jakichkolwiek zasad (kilku na jednego, ataki od tyłu…). Była krótka inscenizacja ataku dwóch berseraków na trzech wojów, oraz nieoczekiwanie zakończona scenka obrony grodu przed najeźdźcami. Płot który imitował palisadę zawalił się pod naporem… obrońców, o mało nie zgniatając najeźdźców. Były pokazy walk w szykach bojowych. Generalnie wojowie dali efektowny i ciekawy pokaz.
Na koniec trzech konnych rycerzy demonstrowało turniejowe konkurencje: zbieranie pierścieni kopiami (w różnych konfiguracjach w tym w locie), trafianie kopią w tarczki różnej wielkości, ścinanie kapusty, atak na „saracena”. Był też mały pokaz pojedynku na kopie i walki na miecze. Rycerze popisali się dużymi umiejętnościami.
Z tego co widziałem to Ogrodzieniecki turniej jest bardzo okazały i z rozmachem organizowany. Ja niestety już tradycyjnie zahaczyłem tylko o mały kawałek, czego mogę tylko żałować. Zamek Ogrodzieniecki jest idealnym miejscem na takie imprezy.













Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna -> Co, gdzie, kiedy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum