Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska
Forum miłośników średniowiecznych fortyfikacji (zał. 05 Lis 2007)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

XIV Konkurs fotograficzny - Budowle obronne 2011

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna -> Co, gdzie, kiedy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Becik
Rada Królewska


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 9721
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 11:56 am    Temat postu: XIV Konkurs fotograficzny - Budowle obronne 2011 Odpowiedz z cytatem

Budowle obronne to rozmieszczone na terenie całego kraju zamki, twierdze, warowne grody, ufortyfikowane miasta i inne obiekty, zarówno te najstarsze, których dzieje budowy sięgają wczesnego średniowiecza, jak i te najmłodsze, pamiętające okres ostatniej wojny. Wszystkie one bez wątpienia są świadectwem i pamiątką burzliwych dziejów naszej ziemi i prowadzonych na niej licznych działań wojennych. Stanowią również dowody rozwoju myśli wojskowej i architektonicznej na przestrzeni wieków. Wiele z nich to obiekty zabytkowe, niektóre wspaniale odrestaurowane, inne pozostające w ruinie. Wszystkie z pewnością zasługują na odnalezienie, zwiedzenie i udokumentowanie – ocalenie od zapomnienia. Po raz czternasty proponujemy Państwu udział w Konkursie Fotograficznym „Budowle Obronne” przygotowanym wspólnie przez instytucje Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Zapraszając do udziału w czternastej edycji Konkursu prosimy Państwa o szczególne uwzględnienie budowli obronnych o najstarszym rodowodzie, które najszybciej znikają z powierzchni ziemi i najczęściej skazane są na zapomnienie. Niezbędne jest więc wykonanie ich pełnej inwentaryzacji i dokumentacji fotograficznej. Temu między innymi ma służyć organizowany przez nas Konkurs. Liczymy, że fotograficy wędrujący po naszym kraju zainteresują się naszą propozycją, odnajdą czar militariów i podzielą się z nami swoimi wrażeniami utrwalonymi aparatami fotograficznymi.

Organizatorzy

I. ORGANIZATORZY
Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej
Komisja ZG PTTK do Współpracy z Wojskiem Polskim
Klub Śląskiego Okręgu Wojskowego
Oddział Wojskowy PTTK przy Klubie ŚOW przy współpracy
Wojskowego Stowarzyszenia „Sport Turystyka Obronność”
patronat medialny
Miesięcznik „Odkrywca”
Wrocławski Portal Biznesowy (www.businesswroclaw.pl)

II. CELE KONKURSU:

1. Zgromadzenie informacji o zabytkowych obiektach militarnych.

2. Zebranie i przegląd dorobku fotografików dokumentujących w swych pracach budowle o charakterze militarnym zlokalizowane na terenie Polski.

3. Konfrontacja osiągnięć artystycznych i technicznych fotografików
pracujących w różnych technikach.

4. Popularyzacja działalności twórców fotograficznych w środowiskach turystów-krajoznawców.

III. UDZIAŁ W KONKURSIE

1. XIV Konkurs Fotograficzny „Budowle obronne 2011” jest ogólnopolską imprezą dostępną wszystkim fotografikom, którzy przyjmując postanowienia niniejszego Regulaminu, zgłoszą do udziału w Konkursie swoje prace w trybie w nim określonym.

2. Prace osób niepełnoletnich biorących udział w Konkursie będą przyjęte pod warunkiem złożenia podpisu rodzica lub opiekuna prawnego na „Karcie Zgłoszenia Pracy”.

3. Prace oraz „Kartę Zgłoszenia Pracy” (stanowiącą załącznik do niniejszego Regulaminu) należy przesłać w zaklejonej kopercie, opatrzonej godłem autora na adres Biura Organizacyjnego Konkursu w terminie do dnia 15 października 2011 roku. Do każdej pracy należy czytelnie i dokładnie wypełnić jedną „Kartę Zgłoszenia Pracy”.

4. Nadesłane prace powinny posiadać załączony precyzyjny opis sfotografowanego obiektu (dane dotyczące jego lokalizacji, opis historyczny, stan obecny oraz inne ważne informacje krajoznawcze).

5. Autorzy prac wykonanych zespołowo traktowani będą jako jeden autor. Zespół autorski powinien w takim przypadku określić pełnomocnika upoważnionego do występowania w imieniu zespołu.

6. Do udziału w Konkursie zostaną dopuszczone wyłącznie prace spełniające warunki techniczne określone w niniejszym Regulaminie.

7. Do Konkursu nie będą dopuszczone prace:
– wykonane przez członków Jury lub Komisji Kwalifikacyjnej,
bądź przy ich udziale;
– nagrodzone lub wyróżnione w innych przeglądach lub konkursach
fotograficznych;
– nadesłane po terminie określonym w Regulaminie.

8. Prace Komisji Kwalifikacyjnej oraz Jury zostaną zakończone do dnia 31 października 2011 roku.

IV. WARUNKI TECHNICZNE
1. Do udziału w Konkursie zostaną dopuszczone wyłącznie prace, których treść odpowiada tematowi Konkursu – prezentujące obiekty znajdujące się na terenie Polski. Na Konkurs można nadsyłać prace stanowiące zdjęcia pojedyncze, cykle fotografii, wykonane w technice czarno-białej lub kolorowej.

2. Każdy uczestnik może zgłosić do udziału w Konkursie łącznie do 5 prac.
Za pracę uważa się:
a. zdjęcie pojedyncze,
b. zestaw zdjęć.

3. Ogranicza się ilość prac zgłoszonych do udziału w Konkursie w poszczególnych kategoriach:
a. do 5 prac stanowiących zdjęcia pojedyncze;
b. do 2 prac stanowiących zestaw (jednocześnie ogranicza się ilość prac fotograficznych wchodzących w skład zestawu do 5 zdjęć);
4. Fotogramy nadsyłane na Konkurs powinny posiadać format nie mniejszy niż 20 x 30 cm i nie większy niż 40 x 50 cm. Prace nie ieszczące się w określonych granicach formatu nie będą dopuszczone do udziału w Konkursie.

5. Obróbka zdjęć w programach graficznych dopuszczalna jest tylko w sytuacji ingerencji w cały obraz, np. wyostrzenie, kontrast, jasność, nasycenie itp. Niedopuszczalne jest stosowanie filtrów do fragmentów obrazu.

6. Prace fotograficzne nadsyłane na Konkurs powinny posiadać na odwrocie opis zawierający godło autora i tytuł pracy (zdjęcia lub zestawu). Zdjęcia nie mogą być oprawione i podklejone.

7. Do zdjęć należy obowiązkowo dołączyć pliki („wglądówki”) na płycie CD, a także układ prezentacji zdjęć (jeżeli autor widzi potrzebę specjalnej prezentacji swoich prac).

V. KOMISJA KWALIFIKACYJNA I JURY
1. Komisja Kwalifikacyjna i Jury Konkursu „Budowle obronne 2011” działa w składzie powołanym przez Komitet Organizacyjny Konkursu.

2. W skład Komisji Kwalifikacyjnej i Jury wchodzą zawodowi fotograficy, pracownicy i twórcy kultury, działacze Zarządu Głównego PTTK i stosownych jego komisji.

3. Członkowie Komisji Kwalifikacyjnej i Jury dokonują kwalifikacji i oceny nadesłanych prac podczas pokazu zamkniętego.

4. Obrady Komisji Kwalifikacyjnej i Jury są tajne.

5. Prace nie zakwalifikowane przez Komisję Kwalifikacyjną nie podlegają ocenie Jury podczas pokazu konkursowego.

6. Prace fotograficzne zakwalifikowane do pokazu konkursowego będą oceniane przez Jury z uwzględnieniem następujących kryteriów: zgodność z tematyką Konkursu, walory techniczne oraz walory artystyczne prac.

7. W przypadku wątpliwości Komisja Kwalifikacyjna i Jury Konkursu mogą zażyczyć sobie dostarczenie przez autora oryginalnych plików źródłowych pracy.

8. Werdykt Komisji Kwalifikacyjnej i Jury Konkursu w zakresie oceny prac i podziału nagród jest ostateczny i niepodważalny.

9. Ogłoszenie werdyktu Jury Konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 27 listopada 2011 roku. Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana w Klubie Śląskiego Okręgu Wojskowego w terminie od 27 listopada do 31 grudnia 2011 roku.

VI. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

1. Autorom najlepszych prac fotograficznych zgłoszonych do udziału w Konkursie „Budowle Obronne 2011” Jury przyzna nagrody i wyróżnienia.

2. Jury może również przyznać nagrody i wyróżnienia specjalne.

3. Jury Konkursu ma prawo dokonania innego, niż określony przez organizatorów, podziału nagród i wyróżnień lub ich nie przyznania.

4. Fundatorzy nagród specjalnych mają prawo określenia kryteriów przyznania ufundowanych nagród, jednakże decyzja o ich przyznaniu należy wyłącznie do kompetencji Jury Konkursu.

5. Podstawę prawną do przekazania nagród stanowi wyłącznie protokół Jury.

VII. POSTANOWIENIA ORGANIZACYJNE

1. Za całość spraw związanych z organizacją i przebiegiem Konkursu odpowiada Oddział Wojskowy PTTK przy Klubie ŚOW we Wrocławiu.

2. Pracami Komitetu Organizacyjnego Konkursu kieruje Prezes Zarządu OW PTTK, który jest jednocześnie jego Przewodniczącym.

3. Na okres przygotowań i trwania Konkursu Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego powołuje Biuro Konkursu „Budowle obronne 2011”, które mieści się w siedzibie Zarządu OW PTTK przy Klubie ŚOW.

4. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo pozostawienia w archiwum prac nagrodzonych, wyróżnionych i eksponowanych podczas wystaw pokonkursowych „Budowle obronne 2011”.

5. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do niekomercyjnej prezentacji i kopiowania prac nadesłanych na Konkurs w celu ich wykorzystania do organizacji wystaw, w pracy szkoleniowowychowawczej oraz w wydawnictwach informacyjnych i promujących działalność statutową organizatorów, a także na ich stronach internetowych.

6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia prac powstałe z przyczyn od niego niezależnych (np. w trakcie przesyłania).

7. O wynikach Konkursu uczestnicy zostaną poinformowani w terminie do 15 listopada 2011 roku.

Biuro Organizacyjne XIV Konkursu Fotograficznego „BUDOWLE OBRONNE 2011”
Oddział Wojskowy PTTK przy Klubie ŚOW
ul. Pretficza 24 50-984 Wrocław
tel. 71 7653739 lub 71 7652823; 500035134;
e-mail: owpttksow@wp.pl
www.owpttksow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna -> Co, gdzie, kiedy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group