Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska
Forum miłośników średniowiecznych fortyfikacji (zał. 05 Lis 2007)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czarnowo k/Kozielic

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna -> Zachodniopomorskie -> Zamki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Becik
Rada Królewska


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 11818
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 11:31 pm    Temat postu: Czarnowo k/Kozielic Odpowiedz z cytatem

wieś w powiecie pyrzyckim, w gminie Kozielice

W co najmniej dwóch miejscach spotkałem się z notką, że w Czarnowie, w pow. pyrzyckim znajdował sie zamek. Z rezerwą podchodzę do tej informacji ale sam ten fakt jest jednak godny wzmianki na forum. Być może coś tam było....
Czarnowo jest wsią o metryce średniowiecznej. (...) Według legendy rycerz Blankenburg w Czarnowie zbudował zamek, z którego organizował wyprawy łupieskie na kupców udających się do Pyrzyc. Jego działalność doprowadziła do wspólnego wystąpienia mieszczaństwa Pyrzyc i Bań, które uwięziło rycerza a zamek zburzyło.
źr:http://www.kozielice.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Becik
Rada Królewska


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 11818
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to miejsce to jedna wielka niewiadoma, do tej pory na forum funkcjonował jako obiekt zagadkowy ale własna penetracja tego miejsca utwierdziła mnie, ze tam coś musiało być. Wieża, zamek, nie wiem, żadnych źródeł na temat tego obiektu nie mam, nigdzie nie dotarłem, jedynie co o legenda o rycerzu rabusiu z Czarnowa....

zamczysko


na plateau, również mam nadzieję, że widoczne, koliste zagłębienie, jakże charakterystyczne



i coś co misie lubią najbardziej....muszę też nadmienić, że pod zielonym dywanikiem gruz chrzęści pod stopami


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
carrollus
Hetman wielki koronny


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojechałbyś kiedyś w takie miejsca w porze bezlistnej:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Becik
Rada Królewska


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 11818
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 14, 2015 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótki wakacyjny wypad z Żoną raczej na jesień czy wczesną wiosnę nie wchodzi w rachubę Sad a i dzień za krótki na takie dalekie wypady....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
carrollus
Hetman wielki koronny


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1103

PostWysłany: Sob Cze 20, 2015 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, u mnie podobnie. Ale ja się już oduczyłem jeżdżenia w takie miejsca latem, bo to bez sensu, nic nie widać, komary ciupią, pokrzywy parzą, stara stuka się w głowę, że i tak tu wrócę bo nic nie widać, komary, pokrzywy i przecież lepiej leżeć na plaży..
Dlatego też wolę późną jesienią, wczesną wiosną, 3-4 obiekty za dnia, a potem basenik, spa, piwko i tak do wieczora....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zamki, dwory obronne, mury miejskie, grodziska Strona Główna -> Zachodniopomorskie -> Zamki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum